O firmie

 

Polska firma ze światowymi ambicjami

 

OXIMO to firma o polskich korzeniach, lider w branży motoryzacyjnej i  wiodąca marka pośród producentów wycieraczek samochodowych do szyb. Nasza historia rozpoczęła się w 2009 roku, kiedy zaproponowaliśmy pierwsze rozwiązania naszym klientom. Dzięki dobrej znajomości branży, bogatej ofercie oraz wysokim standardom obsługi klienta w ciągu kilku lat z firmy garażowej staliśmy się profesjonalnie zarządzaną organizacją biznesową. OXIMO to także młody, ambitny zespół zawodowców, pełnych zapału ludzi, znawców motoryzacji.

Dziś konsekwentnie budujemy swoją pozycję na rynku i należymy do jednej z najlepiej rozpoznawalnych i godnych zaufania marek w Polsce. Stale poszukujemy nowych obszarów ekspansji, wyznaczamy trendy w branży motoryzacyjnej, propagujemy strategię zrównoważonego rozwoju.

Celem i ambicją OXIMO jest stanie się firmą Nr 1 pośród producentów wycieraczek do szyb na świecie.

Od samego początku działania OXIMO stawia na bogatą i przejrzystą ofertę. Obecnie posiadamy około 400 referencji wycieraczek samochodowych do szyb, dzięki czemu możemy zaspokoić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Jako lider w branży współpracujemy z największymi hurtowniami motoryzacyjnymi w Polsce oraz za granicą. Naszym partnerom handlowym zapewniamy wysokie standardy obsługi poprzez dostęp do panelu zamówień online oraz szybkie dostawy. Konsekwentnie rozwijamy także sieć dystrybucji poza granicami kraju z ambicjami stworzenia rozpoznawalnej polskiej marki o zasięgu globalnym.

Posiadamy własne zaplecze badawczo rozwojowe, udoskonalamy już posiadane produkty oraz wprowadzamy na rynek nowe innowacyjne rozwiązania.

Od lat wspieramy, promujemy oraz uczestniczymy w działaniach związanych z motosportem. Jesteśmy partnerem w największych event'ach motoryzacyjnych, imprezach rallycross'owych, posiadamy także swój team startujący w wyścigach typu time attack.

Posiadamy wszelkie  wymagane certyfikaty jak niemiecki TUV, REACH oraz polski PZH oznaczający, iż nasze wycieraczki nie poosiadają w składzie żadnych szkodliwych dla zdrowia substancji.

Jako firma i marka OXIMO propagujemy również strategię zrównoważonego rozwoju oraz społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Włączamy się w działania lokalnej społeczności, wspieramy fundacje, podnosimy poziom kultury organizacyjnej oraz kształtujemy pozytywny wizerunek firmy wśród konsumentów.